Languages

STUDIJ NOVINARSTVA

I.GODINA PREDDIPLOMSKI STUDIJ

Ispitni rokovi u akad. god. 2021./2022.

Naziv predmeta (predmetni nastavnik)

zimski ispitni rok

ljetni ispitni rok

rujanski ispitni rok

Uvod u znanost o novinarstvu

(doc. dr. sc. Miroslav Vasilj)

Konzultacije: ponedjeljak, 10.00 h, ured 54.

8. 2. u 10:00h

22. 2. u 10:00h

28. 6. u 10:00h

12. 7. u 10:00h

6. 9. u 10:00h

20. 9. u 10:00h

Komunikologija

(dr. sc. Iko Skoko, red. prof. / dr. sc. Marijan Primorac, doc.)

1.2. u 10:00h

15.2. u 10:00h

23. 6. u 10.00h

 

7. 7. u 10.00h

7. 9. u 10.00h

21. 9. u 10.00h

Hrvatski jezik – jezične vježbe

(dr. sc. Marija Musa, izv. prof. )

31. 1. u 9:00h

14. 2.  u 9:00h

20. 6.  u 9:00h

4. 7.  u 9:00h

29. 8.  u 9:00h

12. 9.  u 9:00h

Pregled povijesti filozofije

(prof. dr. Mate Buntić)

11. 2. u 9:00h

25. 2. u 9:00h

24. 6. u 9:00h

8. 7. u 9:00h

9. 9. u 9:00h

23. 9. u 9:00h

Informatika

(dr. sc. Marija Putica, red. prof. / Mateo Jurčić, v. asist)

31.1. u 10:00h

14.2. u 10:00h

21.6. 11:00h

5.7. u 11:00h

7.9. u 10:00h

21.9. u 10:h

Engleski jezik I

(dr. sc. Ivana Grbavac, izv. prof./ Mario Penavić, lekt)

3. 2. u 13:00h

17. 2.  u 13:00h

30. 6. u 11:00h

14. 7. u 11:00h

1. 9. u 11:00h

15. 9. u 11:00h

Njemački jezik I

(dr. sc. Nikolina Pandža, doc)

2.2. u 14:00h

16.02. u 14:00h

22.6. u 14:00h

6.7. u 14:00h

7.9. u 14:00h 21.9. u 14:00h

Francuski jezik I

(dr. sc. Tomislav Frleta, doc. / Maja Ćužić, asist.)

     

Osnove online novinarstva

(dr. sc. Marija Putica, red. prof.)

2.2. u 10:00h

15.2. u 10:00h

23.6. u 12:00h

7.7. u 12:00h

7.9. u 11:00h

21.9. u 11:00h

Povijest religija

(dr. sc. Iko Skoko, red. Prof)

     

Politički sustavi

(dr. sc. Gordana Iličić, izv. prof.)

3.2. u 9:00h

17.2. u 9:00h

23.6. u 10:00h

7.7. u 10:00h

8.9. u 10:00h

22.9. u 10:00h

Novi mediji

(dr. sc. Marija Putica, red. prof. / Mateo Jurčić, v. asist.)

 

22.6. u 10:00h 6.7. u 10:00h

6.9. u 10:00h

20.9. u 10:00h

Znanstvena metodologija

(dr. sc. Ivica Musić, red. prof)

4.2. u 14:00h

18.2. u 14:00h

24.6. u 14:00h

8.7. u 14:00h

2.9. u 14:00h

16.9. u 14:00h

Tehnike pisanja u novinarstvu

(dr. sc. Miroslav Vasilj, doc/ Marija Bago, asist.)

8. 2. u 10:00h

22. 2. u 10:00h

28. 6. u 10:00h

12. 7. u 10:00h

6. 9. u 10:00h

20. 9. u 10:00h

Osnove kulture izražavanja hrvatskog jezika

(dr. sc. Marija Musa, izv. prof.)

31. 1. u 9:00h

14. 2.  u 9:00h

20. 6. u 9:00h

4. 7.  u 9:00h

29. 8.  u 9:00h

12. 9.  u 9:00h

Engleski jezik II

(dr. sc. Ivana Grbavac, izv. prof./ Mario Penavić, lekt.)

 

1. 7. u 11:00h

15. 7. u 11:00h

2. 9. u 11:00h

16. 9. u 11:00h

Njemački jezik II

(dr. sc. Nikolina Pandža, doc.)

     

Francuski jezik II

(dr. sc. Tomislav Frleta, doc. / Maja Ćužić, asist.)

     

Fotonovinarstvo

(dr. sc. Marija Putica, red. prof.)

 

20.6. u 10:00h 4.7. u 10:00h

5.9. u 10:00h

19.9. u 10:00h

Društvena odgovornost i mediji

(dr. sc. Ivana Primorac Bilaver, doc.)

11. 2. u 9:00h

25. 2. u 9:00h

22. 6. u 9:00h

6. 7. u 9:00h

26. 8. u 9:00h 9. 9. u 9:00h

Mediji i rodne uloge

(dr. sc. Martina Planinić, doc.)

11. 2. u  8:00h

25. 2. u 8:00h

24. 6. u 8:00h

8. 7. u 8:00h

2. 9. u 8:00h

16. 9. u 14:00h

 

 

 

 

STUDIJ NOVINARSTVA

II.GODINA PREDDIPLOMSKI STUDIJ

 

Ispitni rokovi u akad. god. 2021./2022.

Naziv predmeta (predmetni nastavnik)

zimski ispitni rok

ljetni ispitni rok

rujanski ispitni rok

Političko komuniciranje

(dr. sc. Zoran Tomić, red. prof. /Anita Glibić, v. asist./Marin Čuljak, asist.)

2.2. u 15:00 h

16. 2. u 15:00 h

22. 6. u 15:00 h

6. 7. u 15:00 h

7. 9. u 15:00h

21. 9. u 15:00 h

Sociologija medija

(dr.sc. Davorka Topić Stipić, izv. prof.  / Marijan Tustonja, asist.)

31.1. u 9:00h

14.2. u 9:00h

20.6. u 9:00h

4.7. u 9:00h

5.9. u 9:00h

19.9. u 9:00h

Filozofska antropologija i etika

(dr. sc. Slavica Juka, red. prof.)

7.2. u 10:00h

21.2 u 10:00h

20.6 u 10:00h

4.7. u 10:00h

29.8. u 10:00h

12.9. u 10:00h

Portali i društvene mreže

(dr. sc. Goran Kraljević, doc. / Mateo Jurčić, v. asist.)

3.2. u 16:30h

17.2. u 16:30h

29.6. u 16:30h

13.7. u 16:30h

7.9. u 16:30h

21.9. u 16:30h

Agencijsko novinarstvo

(dr. sc. Daniela Jurčić, izv. prof.)

04.02. u 10:00h

18.2. u 10:00h

24.06. u 10:00h

08.07. u 10:00h

02.09.. u 10:00h

16.9. u 10:00h

Hrvatski jezik i novinarska stilistika

(dr. sc. Marko Tokić, doc.)

3.2. u 10.00h

17.2. u 10.00h 

   

Teorija sukoba i informacijsko ratovanje

(dr. sc. Silvana Marić Tokić, doc.)

1.02. u 10:00h

15.02. u 10:00h

20.06. u 10:00h

16.07. u 10:00h

22.08. u 10:00h

24.09. u 10:00h

Suvremena povijest BiH i Hrvatske

(dr.sc. Ivica Šarac, red. prof.)

     

Suvremeno novinarstvo i njegovi utjecaji

(dr.sc. Daniela Jurčić, izv. prof.)

04.02. u 11:00h

18.02. u 11:00h

24.06. u 11:00h

08.07. u 11:00h

02.09. u 11:00h

16.9. u 11:00h

Tisak I

(dr. sc. Daniela Jurčić, izv. prof.)

04.02. u 12:00h

18.02. u 12:00h

24.06. u 12:00h

08.07. u 12:00h

02.09. u 12:00h

16.09. u 12:00h

Radio I

(dr. sc. Damir Kukić, red. prof. / Maja Marić, v. asist.)

2.2. u 16.00h

16.2. u 16.00h

30.6. u 16.00h

14.7. u 16.00h

8.9. u 16.00h

22.9. u 16.00h

Televizija I

(dr. sc. Damir Kukić, red. prof. / dr. sc. Franjo Takač, doc./ dr. sc. Siniša Kovačić, doc.)

1.2. u 9:00h

15.2. u 9:00h

20.6. u 9:00h

4.7. u 9:00h

10.9. u 9:00h

24.9. u 9:00h

Medijska pismenost

(dr. sc. Ivana Sivrić, doc.)

17.2. u 10:00h 3.3. u 10:00h

23.6. u 10:00h 5.7. u 10:00h

8.9. u 10:00h 22.9. u 10:00h

Konvergencija medija

(dr. sc. Ivana Sivrić, doc.)

17.2. u 11:00h

3.3. u 11:00h

23.6. u 11:00h 5.7. u 11:00h

8.9. u 11:00h 22.9. u 11:00h

Povijest novinarstva

(dr. sc. Martina Planinić, doc.)

11. 2. u 8:00h

25. 2. u 8:00h

24. 6. u 14:00h

8.7. u 14:00h

2. 9. u 14:00h

16. 9. u 14:00h

Retorika

(dr. sc. Marina Kljajo-Radić, izv. prof.)

3.2. u 12:00h

18. 2. u 12:00h

22. 6. u 12:00h 7. 7. u 12:00h

5.9. u 12:00h

20. 9. u 12:00h

Povijest srednje i jugoist. Europe u 19. i 20. st.

(dr. sc. Ivica Šarac, red. prof.)

     

Politička filozofija

(dr. sc. Slavica Juka, red. prof. / dr. sc. Ivana Primorac Bilaver, doc)

7.2. u 10:00h

21.2 u 10:00h

20.6 u 10:00h

4.7. u 10:00h

29.8. u 10:00h

12.9. u 10:00h

 

 

 

 

STUDIJ NOVINARSTVA

III.GODINA PREDDIPLOMSKI STUDIJ

 

Ispitni rokovi u akad. god. 2021./2022.

Naziv predmeta (predmetni nastavnik)

zimski ispitni rok

ljetni ispitni rok

rujanski ispitni rok

Tisak II.(practicum)

(dr. sc. Miroslav Vasilj, doc./Marija Bago, asist.)

8. 2. u 10:00h

22. 2. u 10:00h

28. 6. u 10:00h

12. 7. u 10:00h

6. 9. u 10:00h

20. 9. u 10:00h

Radio II.(practicum)

(dr. sc. Damir Kukić, red. prof. / Veselko Čerkez, v.asist. / Maja Marić, v. asist.)

2.2. u 16.00h

16.2. u 16:00h 

30.6. u 16.00h

14.7. u 16.00h

8.9. u 16.00h

22.9. u 16.00h

Televizija II.(practicum)

(dr. sc. Damir Kukić, red. prof. / dr. sc. Franjo Takač, doc./ dr. sc. Siniša Kovačić, doc.)

1.2. u 9:00h

15.2. u 9:00h

20.6. u 9:00h

4.7. u 9:00h

10.9. u 9:00h

24.9. u 9:00h

Novinarska etika

(dr. sc. Ivana Primorac Bilaver,doc.)

11. 2. u 8:00h

25. 2. u 8:00h

22. 6. u 8:00h

6. 7. u 8:00h

26. 8. u 8:00h

9. 9. u 8:00h

Međunarodni politički odnosi

(dr. sc. Dražen Barbarić, doc. /Veselko Čerkez, v.asist.)

 

   

Mediji i nasilje

(dr. sc. Ilija Musa, izv. prof. / Maja Marić, v. asist.)

9.2. u 10:00h

23.3. u 10:00h

22.6. u 10:00h

6.7. u 10:00h

7.9. u 10.00h 

21.9. u 10:00h

Lingvistička analiza hrvatskoga i engleskoga medijskog diskursa

(dr.sc. Ivana Grbavac, izv. prof. /dr. sc. Ivana Zovko-Bošnjak, doc.)

     

Uvod u teoriju države i prava

(dr. sc. Zlatko Brkić, doc.)

     

Istraživačko novinarstvo

(dr. sc. Daniela Jurčić, izv. prof. / dr. sc. Siniša Kovačić, doc.)

04.02. u 13:00h

18.02. u 13:00h

24.06. u 13:00h

08.07. u 13:00h

02.09. u 13:00h

16.09. u 13:00h

Medijsko pravo

(dr. sc. Ilija Musa, izv. prof.)

9.2. u 10:00h

23.3. u 10:00h

22.6. u 10:00h

6.7. u 10:00h

7.9. u 10.00h 

21.9. u 10:00h

Odnosi s javnošću

(dr. sc. Iko Skoko, red. prof. / dr. sc. Marijan Primorac, doc.)

7. 2. u 10.00h

21. 2. u 10.00h

23. 6. u 11.00h

7. 7. u 11.00h

 

6. 9. u 10.00h

20. 9 u 10.00h

Korporativna komunikacija

(dr. sc. Nino Ćorić, izv. prof./ Ornela Leko, v.asist.)

01.02. u 12:00h

15.02. u 12:00h

21.06. u 12:00h

05.07. u 12:00h

06.09. u 12:00h

20.09. u 12:00h

Teorija prava i komparativni pregled zakona o javnom komuniciranju

(dr. sc. Marinko Jurilj, izv. prof.)

01.2. u 15:00h

15.2. u 15:00h

21. 6. u 15:00h

05. 7. u 15:00h

23. 8. u 15:00h 06. 9. u 15:00h

Javni nastup

(dr. sc. Zoran Tomić, red. prof. / dr. sc. Siniša Kovačić, doc.)

14.02. u 8:30h

28.02. u 11:00h

20.06. u 11:00h

04.07. u 11:00h

26.08. u 11:00h

09.09. u 11:00h

Politička povijest

(dr. sc. Ivica Šarac, red. prof.)

     

 

 

 

STUDIJ NOVINARSTVA

I.GODINA DIPLOMSKI STUDIJ

 

Ispitni rokovi u akad. god. 2021./2022.

Naziv predmeta (predmetni nastavnik)

zimski ispitni rok

ljetni ispitni rok

rujanski ispitni rok

Međunarodni odnosi i euroatlanska integriranja

(dr. sc. Dražen Barbarić, doc. / Veselko Čerkez, v.asist.)

     

Teorije masovnih medija

(dr. sc. Ilija Musa, izv. prof. / Maja Marić, v. asist.)

9.2. u 10:00h

23.3. u 10:00h

22.6. u 10:00h

6.7. u 10:00h

7.9. u 10.00h 

21.9. u 10:00h

Internet komunikacije

(dr. sc. Marija Putica, red. prof.)

1.2. u 10:00h

14.2. u 11:00h

23.6. u 10:00h 7.7. u 10:00h

6.9. u 11:00h 20.9. u 11:00h

Metode i tehnike istraživanja javnog mnijenja

(dr. sc. Irena Musa, izv. prof.)

31. 1. u 10:00h

14. 2. u 10:00h

20. 6. u 10:00h

4. 7. u 10:00h

22. 8. u 10:00h

5. 9. u 10:00h

Medijska analitika

(dr. sc. Ivana Sivrić, doc.)

17.2. u 11:00h 3.3. u 11:00h

23.6. u 11:00h 5.7. u 11:00h

8.9. u 11:00h 22.9. u 11:00h

Identitet i imidž države

(dr. sc. Božo Skoko, izv. prof. / dr. sc. Marijan Primorac, doc.)

2.2. u 13.00h

16. 2. u 13.00h

24. 6. u 13.00h

8. 7. u 13.00h

6. 9. u 10.00h

20. 9. u 10.00h

Sportsko novinarstvo

(dr. sc. Miroslav Vasilj, izv. prof./ dr. sc. Marin Ćorluka, izv. prof./ mr. sc. Davor Pavić, v. asist./Marija Bago, asist.)

8.2. u 10:00h

22.2. u 10:00h

28.6. u 10:00h

12.7. u 10:00h

6.9. u 10:00h

20.9. u 10:00h

Klasične teorije društvenog razvoja

(dr. sc. Slavica Juka, red. prof. / dr. sc. Ivana Primorac Bilaver, doc.)

7.2. u 10:00h

21.2 u 10:00h

20.6 u 10:00h

4.7. u 10:00h

29.8. 10:00h

12.9. u 10:00h

Medijska semiotika

(dr. sc. Đorđe Obradović, doc.)

11.2. u 12:00h

25.2. u 12:00h

24.6. u 12:00h

8. 7. u 12:00h

2.9. u 12:00h

16.9. u 12:00h

Mediji u procesu globalizacije

(dr. sc. Franjo Takač, doc.)

1.2. u 10:00h

15.2. u 10:00h

20.6. u 10:00h

4.7. u 10:00h

10.9. u 10:00h

24.9. u 10:00h

Esej i druge diskurzivne vrste

(dr. sc. Jela Sabljić Vujica, doc.)

3.2. u 15:00h

17.2. u 15:00h

20.6. u 18.00h

4.7. u 18.00h

8.9. u 18.00h

22.9. u 18.00h

Politički marketing

(dr. sc. Zoran Tomić, red. prof. /Marin Čuljak, asist.)

10. 2. u 10.00h

24.2. u 10.00h

   

Mediji i popularna kultura

( dr. sc. Davorka Topić Stipić, izv. prof.  / Marijan Tustonja, asist.)

31.1. u 9:00h

14.2. u 9:00h

20.6. u 9:00h

4.7. u 9:00h

5.9. u 9:00h

19.9. u 9:00h

Interkulturalno komuniciranje

( dr. sc. Marijan Primorac, doc. sc. / Iko Skoko, red. prof.)

2. 2.u  10.00h

16. 2. u 10.00h

24. 6. u 10.00h

8. 7. u 10.00h

6. 9. u 10.00h

20. 9. u 10.00h

Politička povijest

( dr. sc. Ivica Šarac, red. prof.)

     

Suvremene teorije društvenog razvoja

( dr. sc. Irena Musa, izv. prof.)

     

Mediji i odgoj

( dr. sc. Ivana Sivrić, doc.)

17.2. u 9:00h

3.3. u 9:00h

23.6. u 9:00h

5.7. u 9:00h

8.9. u 9:00h

22.9. u 9:00h

Poslovna i komunikacijska etika

( dr. sc. Slavica Juka, red. prof. / dr. sc. Ivana Primorac Bilaver, doc.)

7.2. u 10:00h

21.2 u 10:00h

20.6 u 10:00h

4.7. u 10:00h

29.8. u 10:00h

12.9. u 10:00h

Psihologija medija

( ddr. sc. Lidija Pehar, red. prof.)

     

Mediji i terorizam

( dr. sc. Silvana Marić Tokić, doc.)

1.02. u 10:00h

15.02. u 10:00h

20.06. u 10:00h

4.07. u 10:00h

22.08. u 10:00h

24.09. u 10:00h

 

 

 

STUDIJ NOVINARSTVA

II.GODINA DIPLOMSKI STUDIJ

 

Ispitni rokovi u akad. god. 2021./2022.

Naziv predmeta (predmetni nastavnik)

zimski ispitni rok

ljetni ispitni rok

rujanski ispitni rok

Online novinarstvo

(dr. sc. Marija Putica, red. prof.)

1.2. u 12:00h

15.2. u 11:00h

23.6. u 11:00h 7.7. u 11:00h

6.9. u 12:00h

20.9. u 12:00h

Interpersonalna komunikacija

(dr. sc. Iko Skoko, red. prof. / dr. sc. Marijan Primorac, doc.)

2. 2. u 12.00h

16. 2. u 12.00h

23. 6. u 10.00h

7. 7. u 10.00h

7. 9.u 10.00h

21. 9.u10.00h

Tisak III. (novinarska praksa)

(dr. sc. Damir Kukić, red. prof./ Marija Bago, asist.)

8. 2. u 10:00h

22. 2. u 10:00h

28. 6. u 10:00h

12. 7. u 10:00h

6. 9. u 10:00h

20. 9. u 10:00h

Televizija III. (novinarska praksa)

(dr. sc. Damir Kukić, red. prof. / dr. sc. Franjo Takač. doc./ dr. sc. Siniša Kovačić, v.asist.)

1.2. u 09:00h

15.2. u 09:00h

20.6. u 09:00h

4.7. u 09:00h

10.9. u 09:00h

24.9. u 09:00h

Glasnogovorništvo

(dr. sc. Ilija Musa, izv. prof. / Maja Marić, v. asist.)

9.2. u 10:00h

23.3. u 10:00h

22.6. u 10:00h

6.7. u 10:00h

7.9. u 10.00h 

21.9. u 10:00h

Marketing

(dr. sc. Sanja Bijakšić, red. prof./ Ornela Leko, v. asist.)

01.02. u 16:00h

15.02. u 16:00h

21.06. u 16:00h

05.07. u 16:00h

06.09. u 16:00h

20.09. u 16:00h

Javnost i okoliš

(dr. sc. Nevenko Herceg, red. prof)

     

Politički odnosi s javnošću

(dr. sc. Zoran Tomić, red. prof. /Marin Čuljak, asist.)

10. 2. u 10.00h

24.2. u 10.00h

   

Projekti EU fondova

(dr. sc. Mirjana Miličević, izv. prof.)

     

Holističko komuniciranje

(dr. sc. Đorđe Obradović, doc.)

11. 2. u 14:00h

25. 2. u 14:00h

24. 6. u 14:00h

8. 7. u 14:00h

2. 9. u 14:00h

16. 9. u 14:00h

Radio III. (novinarska praksa)

(dr. sc. Damir Kukić, red. prof. /Maja Marić, v. asist.)

2.2. u 16:00h 16.2. u 16:00h

30.6. u 16.00h

14.7. u 16.00h

8.9. u 16.00h

22.9. u 16.00h

Planiranje i upravljanje odnosima s javnošću

(dr. sc. Nino Ćorić, izv. prof./ Ornela Leko, v.asist.)

     

Cyberpolitika, identiteti i komunikacijske inovacije

(dr. sc. Marija Putica, red. prof.)

 

21.6. u 10:00h

5.7. u 10:00h

5.9.u 11:00h

21.9. u 11:00h

Upravljanje projektima

(akad. Vlado Majstorović, red. prof. / Damir Vasilj, v. asist.)

Konzultacije ponedjeljkom od 16-16:45h u uredu 53.

9.2. u 13:00h

23.2. u 13:00h

22.6. u 13:00h

6.7. u 13:00h

24.8. u 13:00h

7.9. u 13:00h

Odnosi s javnošću u neprofitnim organizacijama

(dr. sc. Božo Skoko, izv. prof. / dr. sc. Miro Radalj, izv. prof./ dr. sc. Marijan Primorac, doc.)

     

Pravni aspekti odnosa s javnošću

(dr. sc. Ilija Musa, izv. prof.)

9.2. u 10:00h

23.3. u 10:00h

22.6. u 10:00h

6.7. u 10:00h

7.9. u 10.00h 

21.9. u 10:00h